Zobacz wszytkie serwisy JOE.pl
blogiblog4u.pl blogiblogasek.pl katalog stronwjo.pl avataryavatary.ork.pl czcionkiczcionki.joe.pl aliasydai.pl, ork.pl, j6.pl tapety tapety.joe.pl obrazkiobrazki na NK
Online: ---
zdrowie i choroby nieruchomości na mapie
Nagroda dla zuchwałych, czyli Hemp Gru Cannes

Nagroda dla zuchwałych, czyli Hemp Gru Cannes

Hemp Gru w swojej dość długiej karierze liczyło wielu członków. Faktycznymi założycielami polskiej grupy hip hopowej są oczywiście Darkowski Wilku oraz Bilki Bilon. Mówiąc o tych licznych członkach składu, mogę wymienić kilku znanych raperów. Otóż przez historię Hemp Gru przewinęli się tacy raperzy, jak: Piotr Szulc, tzw DJ Steez oraz Marek “Żary” Omelańczuk. Ciężko też pominąć liczne współprace z takimi artystami jak: WWO, Xiper, Ero, JWP, czy Ras Luta.

Wielu innych można jeszcze oczywiście również wymienić, ale nie w tym rzecz. Rzecz w tym, że Hemp Gru, jako jedyna polska grupa muzyczna, zabijcie mnie jeśli kłamię, załapała się na nagrodę w Cannes. W 2008, nagrodę przyznał im niejaki Jan Figiel, unijny komisarz ds. kultury. Otrzymali tę nagrodę za dotarcie do publiczności spoza ich własnego kraju. A nagroda ta nazywa się  European Border Breakers Awards. Jak widać, ilość sprzedanych albumów Hemp Gru przekroczyła najśmielsze oczekiwania. To też tyczy się występów dawanych poza polskimi granicami. Po debiucie w 1998 roku utworem “Na krawędzi” kariera Hemp Gru nabierała zawrotnego tempa, wychodząc jak widać nie tylko z brukowanych osiedli ale także wychodząc poza przejścia graniczne.

Po debiutanckim krążku Klucz, kolejno pojawiały się coraz to ciekawsze albumy długogrające grupy Hemp Gru. Kolejnym z nich była “Droga”, następnie “Jedność” i dwie kolejne części całej trylogii, a mianowicie “Braterstwo” oraz “Lojalność”.


 


Głosuj (0)

kozaknutki 09/2017 [Powrót] Komentuj

Dodaj do Ulubionych

Strona GłównaOpowieść poznało 298 chętnych, jednak tylko 0 pozostawiło ślad...

Księga Gości
Dodaj do Księgi

kozaknutki


To, co minęło...
2017
Październik
Wrzesień


Tych pamiętam...


Inni, których znam...